Oil filled plain bronze bush BNZ8-12-14
Part number : BNZ8-12-14
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ8-12-14 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 14 mm. It is manufactured in .
  42 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ8-12-8 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ8-12-8
Rotary shaft seal - CD-8X12X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-8X12X3-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    6  G
Description