Oil filled plain bronze bush BNZ8-11-16
Part number : BNZ8-11-16
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ8-11-16 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 11 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (5 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X35X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X35X5-NBR
Oil filled plain bronze bush - AF081116 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AF081116
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    11  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    5  G
Description