Oil filled plain bronze bush BNZ8-10-12
Part number : BNZ8-10-12
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ8-10-12 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 10 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ8-10-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ8-10-10
Housed bearing - 4 bolts - UCFC208 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCFC208
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description