Oil filled plain bronze bush BNZ70-80-28
Part number : BNZ70-80-28
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ70-80-28 Generic has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 80 mm and a length of 28 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-70X80X12-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-70X80X12-PU94
Oil filled flanged bronze bush - BNZF32-42-48-5-32 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF32-42-48-5-32
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    210  G
  • PACKAGING
    1
Description