Oil filled plain bronze bush BNZ7-13-22
Part number : BNZ7-13-22
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ7-13-22 Generic has an inside diameter of 7 mm, an outside diameter of 13 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  37 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6003-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6003-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF6-10-14-2-6 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF6-10-14-2-6
  • INSIDE DIAMETER
    7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    13  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    14  G
Description