Oil filled plain bronze bush BNZ6-10-14
Part number : BNZ6-10-14
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ6-10-14 Generic has an inside diameter of 6 mm, an outside diameter of 10 mm and a length of 14 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ6-10-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ6-10-10
Rotary shaft seal - BC-38X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-38X52X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description