Oil filled plain bronze bush BNZ50-60-70
Part number : BNZ50-60-70
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ50-60-70 Generic has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 60 mm and a length of 70 mm. It is manufactured in .
  16 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ50-60-50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ50-60-50
Housed bearing - 4 bolts - ST491-30.50X30.50 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS ST491-30.50X30.50
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • WEIGHT
    410  G
Description