Oil filled plain bronze bush BNZ40-50-60
Part number : BNZ40-50-60
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ40-50-60 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 60 mm. It is manufactured in .
  33 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - AEL207-W3-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING AEL207-W3-NTN
Oil filled plain bronze bush - BNZ40-60-60 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ40-60-60
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    276  G
Description