Oil filled plain bronze bush BNZ30-40-25
Part number : BNZ30-40-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ30-40-25 Generic has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 40 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  25 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X90X10-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-40-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-40-40
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    90  G
Description