Oil filled plain bronze bush BNZ28-33-40
Part number : BNZ28-33-40
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ28-33-40 Generic has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 33 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  37 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTS-61X69X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTS-61X69X8-PU94
Oil filled plain bronze bush - AM283330 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM283330
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    66  G
Description