Oil filled plain bronze bush BNZ25-31-17
Part number : BNZ25-31-17
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ25-31-17 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 31 mm and a length of 17 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2542 GEN
THRUST WASHER AS2542
Rotary shaft seal - OA-19X26X5.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-19X26X5.50-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
Description