Oil filled plain bronze bush BNZ24-28-16
Part number : BNZ24-28-16
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ24-28-16 Generic has an inside diameter of 24 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ24-28-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ24-28-30
Rotary shaft seal - OAS-29X42X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-29X42X8-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    23  G
Description