Oil filled plain bronze bush BNZ20-28-30
Part number : BNZ20-28-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ20-28-30 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6212-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6212-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-28-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-28-20
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    60  G
Description