Oil filled plain bronze bush BNZ20-24-22
Part number : BNZ20-24-22
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ20-24-22 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 24 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
    1
Description