Oil filled plain bronze bush BNZ20-23-7
Part number : BNZ20-23-7
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ20-23-7 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 23 mm and a length of 7 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61804-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61804-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-24-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-24-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description