Oil filled plain bronze bush BNZ18-25-20
Part number : BNZ18-25-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ18-25-20 Generic has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-ZZ
Oil filled plain bronze bush - BNZ18-25-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ18-25-25
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    33  G
Description