Oil filled plain bronze bush BNZ18-22-15
Part number : BNZ18-22-15
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ18-22-15 Generic has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-22X32X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X32X8-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ18-22-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ18-22-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description