Oil filled plain bronze bush BNZ17-21-32
Part number : BNZ17-21-32
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ17-21-32 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 21 mm and a length of 32 mm. It is manufactured in .
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ17-21-22 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ17-21-22
Sealing washer - RDL-8X15X1-CU GEN
SEALING WASHER RDL-8X15X1-CU
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
Description