Oil filled plain bronze bush BNZ16-20-8
Part number : BNZ16-20-8
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-20-8 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 8 mm. It is manufactured in .
  15 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-38X50X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-38X50X10-FPM
Oil filled plain bronze bush - AM162012 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM162012
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    8  G
Description