Oil filled plain bronze bush BNZ16-20-30
Part number : BNZ16-20-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-20-30 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-20-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-20-20
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    23  G
Description