Oil filled plain bronze bush BNZ16-19-25
Part number : BNZ16-19-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-19-25 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 19 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  16 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-19-19 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-19-19
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    15  G
Description