Oil filled plain bronze bush BNZ16-18-30
Part number : BNZ16-18-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-18-30 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  19 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-18-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-18-20
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    11  G
Description