Oil filled plain bronze bush BNZ16-18-22
Part number : BNZ16-18-22
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-18-22 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-17X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X28X7-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-18-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-18-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description