Oil filled plain bronze bush BNZ15-20-12
Part number : BNZ15-20-12
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ15-20-12 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  41 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ15-20-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ15-20-15
Drawn cup needle roller bearing - HK2512-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2512-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description