Oil filled plain bronze bush BNZ15-18-12
Part number : BNZ15-18-12
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ15-18-12 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ14-18-12 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ14-18-12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description