Oil filled plain bronze bush BNZ12-16-30
Part number : BNZ12-16-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-16-30 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-16-36.50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-16-36.50
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    17  G
Description