Oil filled plain bronze bush BNZ12-16-25
Part number : BNZ12-16-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-16-25 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  15 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-16-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-16-20
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    13  G
Description