Oil filled plain bronze bush BNZ12-16-15
Part number : BNZ12-16-15
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-16-15 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF12-16-20-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF12-16-20-2-16
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    9  G
Description