Oil filled plain bronze bush BNZ12-14-16
Part number : BNZ12-14-16
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-14-16 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-C3-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-14-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-14-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description