Oil filled plain bronze bush BNZ11-16-20
Part number : BNZ11-16-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ11-16-20 Generic has an inside diameter of 11 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  16 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-13-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-13-10
Housed bearing - 2 bolts - UCP203 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP203
  • INSIDE DIAMETER
    11  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    14  G
Description