Oil filled plain bronze bush BNZ10-16-20
Part number : BNZ10-16-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-16-20 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  11 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF016 GEN
ROD END TSF TSF016
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-16-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-16-10
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    17  G
Description