Oil filled plain bronze bush BNZ10-15-20
Part number : BNZ10-15-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-15-20 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 15 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - TA1515Z-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TA1515Z-IKO
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-12-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-12-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    13  G
  • PACKAGING
    1
Description