Oil filled plain bronze bush BNZ10-13-18
Part number : BNZ10-13-18
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-13-18 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 13 mm and a length of 18 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30206-J2-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30206-J2-Q-SKF
Oil filled flanged bronze bush - AL101316 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH AL101316
  • OUTSIDE DIAMETER
    13  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    7  G
Description