Oil filled plain bronze bush BNZ10-12-4
Part number : BNZ10-12-4
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-12-4 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 4 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-2RSH-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-12-15-2-6 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-12-15-2-6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description