Oil filled plain bronze bush BMS80-100-120
Part number : BMS80-100-120
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMS80-100-120 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 100 mm and a length of 120 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    120  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    2279  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description