Oil filled plain bronze bush BMS100-120-80
Part number : BMS100-120-80
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMS100-120-80 Generic has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 120 mm and a length of 80 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GEEW - GE50-LO GEN
ROD END GEEW GE50-LO
Oil filled plain bronze bush - BMS100-120-100 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BMS100-120-100
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    80  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    1732  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description