Oil filled plain bronze bush BMG63-70-40
Part number : BMG63-70-40
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG63-70-40 Generic has an inside diameter of 63 mm, an outside diameter of 70 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - US206-G2-SNR SNR
REPLACEMENT INSERT US206-G2-SNR
Oil filled plain bronze bush - AF637050 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AF637050
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    190  G
Description