Oil filled plain bronze bush BMG55-63-40
Part number : BMG55-63-40
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG55-63-40 Generic has an inside diameter of 55 mm, an outside diameter of 63 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-2RS
Internal circlip - CIRCLIP-INT-52 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-52
2 2
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    63  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    198  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description