Oil filled plain bronze bush BMG48-58-50
Part number : AM485850
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG48-58-50 Generic has an inside diameter of 48 mm, an outside diameter of 58 mm and a length of 50 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS5070 GEN
THRUST WASHER AS5070
X-Ring seal - XR-69.22X5.33-NBR70-QR4335N38 GEN
X-RING SEAL XR-69.22X5.33-NBR70-QR4335N38
  • INSIDE DIAMETER
    48  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • WEIGHT
    300  G
Description