Oil filled plain bronze bush BMG45-55-35
Part number : BMG45-55-35
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG45-55-35 Generic has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 55 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  27 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ40-50-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ40-50-40
Deep groove ball bearing - 6006-DDU-C3-NSK NSK
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 6006-DDU-C3-NSK
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    170  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description