Oil filled plain bronze bush BMG42-52-50
Part number : BMG42-52-50
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG42-52-50 Generic has an inside diameter of 42 mm, an outside diameter of 52 mm and a length of 50 mm. It is manufactured in .
  27 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-52X65X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-52X65X8-NBR
Thrust washer - GS81108-SKF SKF
THRUST WASHER GS81108-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • WEIGHT
    247  G
Description