Oil filled plain bronze bush BMG40-50-30
Part number : BMG40-50-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG40-50-30 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  23 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ40-50-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ40-50-40
Other bearing - 547216-FAG FAG
OTHER BEARING 547216-FAG
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    143  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description