Oil filled plain bronze bush BMG40-46-50
Part number : BMG40-46-50
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG40-46-50 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 46 mm and a length of 50 mm. It is manufactured in .
  19 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust roller bearing - T199-ASFERSA ASFERSA
THRUST ROLLER BEARING T199-ASFERSA
Oil filled plain bronze bush - BMF45-56-45 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BMF45-56-45
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • WEIGHT
    134  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description