Oil filled plain bronze bush BMG10-15-25
Part number : BMG10-15-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG10-15-25 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 15 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  17 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Axial needle roller - AXK1528 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK1528
Oil filled plain bronze bush - AF151932 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AF151932
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BMG
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description