Oil filled plain bronze bush BMG07-10-05
Part number : BMG07-10-05
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG07-10-05 Generic has an inside diameter of 7 mm, an outside diameter of 10 mm and a length of 5 mm. It is manufactured in .
  20 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 627-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 627-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ8-10-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ8-10-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • TYPE
    BMG
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description