Oil filled plain bronze bush BMF40-50-25
Part number : BMF40-50-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMF40-50-25 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  29 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-2RS-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-2RS-SKF
PAP bush - PAP3540-P20 GEN
PAP BUSH PAP3540-P20
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BMF
  • WEIGHT
    72  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description