Oil filled plain bronze bush BMF20-25-32
Part number : BMF20-25-32
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMF20-25-32 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 32 mm. It is manufactured in .
  16 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6306-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6306-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ28-32-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ28-32-30
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • WEIGHT
    36  G
Description