Oil filled plain bronze bush BAI31.750-41.275-44.450
Part number : BAI31.750-41.275-44.450
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BAI31.750-41.275-44.450 Generic has an inside diameter of 31.75 mm, an outside diameter of 41.275 mm and a length of 44.45 mm. It is manufactured in .
  Arrive dans 5 jours (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-38-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-38-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    31.75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    41.275  MM
  • THICKNESS
  • TYPE
    BAI
  • WEIGHT
    115  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description