Oil filled plain bronze bush BAI28.575-34.925-38.100
Part number : BAI28.575-34.925-38.100
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BAI28.575-34.925-38.100 Generic has an inside diameter of 28.575 mm, an outside diameter of 34.925 mm and a length of 38.1 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Oil filled plain bronze bush - BAI28.575-34.925-44.450 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BAI28.575-34.925-44.450
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    28.575  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34.925  MM
  • THICKNESS
    38.1  MM
  • TYPE
    BAI
  • WEIGHT
    80  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description