Oil filled plain bronze bush AS8595100
Part number : AS8595100
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference AS8595100 Generic has an inside diameter of 85 mm, an outside diameter of 95 mm and a length of 100 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CK-65X100X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CK-65X100X15-NBR
Flanged bush - PRMF4040-BRONZE-SKF SKF
FLANGED BUSH PRMF4040-BRONZE-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    914  G
  • PACKAGING
    1
Description